KAM V OKOLÍ

Český kras a Karlštejnsko nabízejí návštěvníkům širokou možnost vyžití. V hotelu Grand Vám ochotně poradíme, kam vyrazit na výlet, kde si vypůjčit cyklistická kola (sportovní vybavení) případně, kde navštívit sportovně-relaxační centrum nebo si zahrát bowling.  Též vám pomůžeme zajistit případné rezervace do uvedených zařízení.  Hotel má ideální polohu pro pořádání pěších túr či vlakových nebo automobilových výletů. Okolí Řevnic nabízí cyklistické a pěší turistické trasy. Na tématických okruzích při výletech si přijdou na své milovníci přírody a pamětihodností.

K nejrůznějším památkám se také pohodlně dostanete i vlakem.

Řevnice se rozkládají na březích Berounky, na okraji přírodní rezervace Český kras a zároveň jsou branou do Brd, nejvyšší ryze české pohoří ve středočeském kraji.  Toulky chráněnou krajinnou oblastí tak můžete zkombinovat s návštěvou stověžaté matičky Prahy.

HRAD KARLŠTEJN

Hrad Karlštejn byl založen v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. V roce 1355 již Karel IV. pobýval na hradě, dohlížel na jeho dostavbu a na výzdobu interiérů, především hradních kaplí. Stavebně byl hrad dokončen v roce 1365, kdy byla vysvěcena kaple sv. Kříže ve Velké věži. https://www.hrad-karlstejn.cz/cs

LOM VELKÁ AMERIKA

Velká Amerika – český Grand Canyon je vápencový, asi 800 m dlouhý, 200 m široký, až 100 m hluboký zatopený lom. Na jeho dně se nachází dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou, kterí zejména v létě lákají ke koupání. Oficiálně je však vstup do lomu zakázán. Bezpečně si lze lom prohlédnout z vyhlídky přímo u parkoviště, nebo z pěšin vedoucích kolem Velké Ameriky.

Místo je vyhledávané filmovými společnostmi. Byly zde natáčeny scény do filmů Limonádový Joe a Akumulátor. Nachází se v těsné blízkosti silnice vedoucí z obce Mořina (směr od Karlštejna) do obce Kozolupy (směr Loděnice – Praha).

Z Velké Ameriky můžete pokračovat po turistiké trase k lomu Mexiko, lom Kanada a lom Malá Amerika.

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/cesky-grand-canyon-velka-amerika

SKANZEN SOLVAYOVY LOMY

Hornický skanzen je umístěn v prostoru zrušeného lomu Paraple na území Českého krasu. Značené stezky provedou návštevníky lomem a informační tabule vysvětlí, jak probíhala vlastní těžba a doprava vápence. Kromě obchůzky terénu jsou pro zájemce připraveny tématické expozice v budově někdejších kanceláří a skladu, prezentující vybavení horníků a těžební zařízení. Svazte se důlním vláčkem.

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/skanzen-solvayovy-lomy-v-ceskem-krasu

BAROKNÍ AREÁL SKALKA

poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny

Nenáročná trasa vedoucí z Řevnic kolem areálu řevnického lesního divadla stále po zelené turistické značce. Cesta vede listnatými lesy , jednou přejděte vozovku. Absolutně nenáročná i pro děti . https://www.kudyznudy.cz/aktivity/poutni-kostel-na-skalce-u-mnisku-pod-brdy

KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Koněpruské jeskyně jsou zatím největším objeveným jeskynním systémem v Čechách. Vznikly v devonských vápencích starých až 400 milionů let. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 m.

https://konepruske.caves.cz/